Sportske igre mladih

ZERO WASTE – BUDI DIO IGRE – ČUVAJMO NAŠ PLANET

28. sezona Sportskih igara mladih, najvećeg amaterskog sportskog natjecanja u Europi, otvorena je u našoj školi.

Pod sloganom Zero waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet, igre promiču očuvanje okoliša, razvrstavanje otpada i recikliranje. Ovo je jedinstven projekt koji učenike na kreativan način educira kroz igru i sport. Postavljaju im se i edukativne pitalice gdje oni moraju pokazati svoje logičko zaključivanje, odnosno pronaći rješenje problema održivog razvoja.

Drugi, sportski dio, odvijao se na SIM poligonu. Učenici su se u skupinama natjecali u razvrstavanju otpada.

Najuspješniju ekipu činili su učenici sedmog razreda: Korina Luić, Bruno Štedul, Mihael Petruša i Sara Barić.

Učenici su se zabavili i mnogo toga naučili. Obećali su čuvati svoj planet i razvrstavati otpad.

Tekst: novinari Krijesnice

Foto: Ivana K. Opačić

Ana Čurilović

Odgovori